۳ ویژگی مهم افرادی که هوش هیجانی بالایی دارندخبرفوری: هوش عاطفی، هوش احساسی یا هوش هیجانی شامل شناخت و کنترل عواطف و هیجان‌های خود است.

-هوش هیجانی (عاطفی)، توانایی برای مدیریت اضطراب و کنترل تنش ها و انگیزه، امیدواری و خوش بینی در مواجهه با موانع در راه رسیدن به هدف است.

-هوش هیجانی (عاطفی)، در حقیقت راهی است برای زیرک بودن.

-هوش هیجانی (عاطفی)، همدلی است، درک این که اطرافیان شما چه احساسی دارند.

-هوش هیجانی (عاطفی)، یک نوع مهارت اجتماعی است، همراهی با مردم، مدیریت عواطف و احساسات در روابط و توانایی ترغیب و رهبری دیگران. ”

در ادامه این مطلب ۳ ویژگی مهم افرادی که هوش هیجانی بالایی دارند را به شما معرفی می کنیم :

۱. آنان کنجکاو هستند

یکی از ویژگی‌های بارز افراد دارای هوش هیجانی بالا، کنجکاوی آنان است. آنان می‌دانند که با پرسیدن کدام سوال‌های مودبانه و محترمانه،‌ اطلاعات مورد نیازشان را کسب کنند و از این اطلاعات در راستای کمک کردن به دیگران کمک بگیرند. برای مثال، این افراد در محل کار می‌دانند که مدیر یا رییس به چه نکاتی دقت می‌کند و به‌ خوبی تلاش می‌کنند که این نکات را رعایت کنند. در ضمن، از آن‌جایی که این افراد واقعا کنجکاو هستند، با دقت زیادی به اطراف خودشان توجه می‌کنند و گوش می‌دهند.

تمایل به گوش‌سپاری به دیگران از ویژگی‌های این افراد است، چون آنان خودشان را دانش‌آموزانی دائمی فرض می‌کنند که همیشه در حال یاد گرفتن از دیگران هستند. به همین دلیل هم افراد دارای هوش هیجانی بالا می‌توانند از کارگر ساختمان گرفته تا یک نویسنده، ارتباط موفقی با همه انسان‌ها برقرار کنند.

۲. آنان انگیزه دارند و انگیزه می‌بخشند

از آن‌جایی که افراد دارای هوش هیجانی بالا واقعا در شناخت و درک احساسات موفق هستند، عمدتا می‌توانند احساسات مثبت و مهم را در خودشان و دیگران تقویت کنند. محققان می‌گویند که این افراد در اکثر موقعیت‌ها با انگیزه عمل می‌کنند و به موفقیت جدی‌تر در بلندمدت اهمیت بیشتری می‌دهند تا این‌که خودشان را درگیر نتایج زودهنگام و کم‌عمق کنند. این افراد همواره خلاق هستند، از چالش استقبال می‌کنند و معمولا هم در مواجهه با چالش‌ها موثر عمل می‌کنند. آنان می‌دانند که انگیزه داشتن و انگیزه دادن به دیگران، به عوامل مختلفی بستگی دارند و به‌خوبی می‌توانند این عوامل را در خودشان و دیگران تقویت کنند.

۳. آنان مرزهای لازم را حفظ می‌کنند

افراد دارای هوش هیجانی بالا می‌دانند که مرزهای اجتماعی را چطور و تا کجا حفظ کنند. به همین دلیل نیز آنان می‌توانند موقعیت‌های مختلف را خوب تحلیل کنند و واکنش مناسب را به شیوه مناسب بروز بدهند. در نتیجه، این افراد در تعامل با انسان‌های مختلف بسیار کمتر از دیگران با مشکل و اختلال مواجه می‌شوند. درواقع، آنان با حفظ مرزهای لازم، می‌دانند که تا کجا به انسان‌های دیگر نزدیک شوند و چطور قواعد اجتماعی را در موقعیت‌های مختلف رعایت کنند.

این مطلب در اخبار گوناگون. پست شده بود. شما میتوانید آن را به لیست علاقه مندی هایتان اضافه کنید. permalink