هشدار روسیه به اتباع خود درباره سفر به انگلیسخبرگزاری مهر: به نقل از دیلی صباح، سفارت روسیه در لندن روز شنبه به اتباع روسی که به انگلیس سفر می کنند، در مورد امکان مواجهه با اقدامات خرابکارانه ای- از جمله جاسازی اشیاء خارجی در جامه دانهایشان- هشدار داد.

مقامات مسکو در این اخطاریه که روز شنبه بر روی وبگاه سفارت روسیه در لندن قرار گرفت، اعلام کردند که این هشدار بازتابی از «سیاست ضد روسیه و گفتمان تهدیدآمیز طرفِ انگلیسی و اقدامات گزینشی دولت انگلیس علیه اشخاص و نهادهای قانونی روسیه است».

این در حالی است که دولت انگلیس مقامات مسکو را به دست داشتن در سوء قصد به جان «سرگئی سکریپال»، جاسوس دوجانبه و سابق روس و دختر وی متهم می نمایند؛ اتهامی که روسیه به شدت آن را رد می کند.

گفتنی است که دو کشور انگلیس و روسیه تاکنون ۲۳ تن از دیپلماتهای طرف مقابل را از خاک خود اخراج کرده و روسیه نیز از دولت انگلیس خواسته است که شمار کارکنان سفارت خود در مسکو را به تعداد کارکنان سفارت روسیه در لندن تقلیل دهد.

لازم به ذکر است که در پی جستجو و بازرسی وسایل شخصی و جامه دان مسافران یک پرواز هواپیمایی روسیه در فرودگاه هیثرو لندن، تنشها میان لندن- مسکو به شدت بالا گرفت.

دولت روسیه با صدور بیانیه ای اعلام کرد که «ما درصدد بازرسی دقیق وسایل شخصی و جامه دان مسافران هستیم تا از جاسازی اشیاء خارجی در داخل آنها جلوگیری کنیم».

این مطلب در اخبار گوناگون. پست شده بود. شما میتوانید آن را به لیست علاقه مندی هایتان اضافه کنید. permalink