مسافران ایرانی از مرز ۵۷ میلیون نفر گذشتندخبرگزاری ایسنا: شرکت فرودگاه‌ها آمار رسمی پروازهای صورت گرفته در فرودگاه‌های تحت مالکیت این شرکت در سال ۱۳۹۶ را اعلام کرده که براین اساس تعداد پروازهای ایران افزایشی هشت درصدی داشته است.

 طبق آمارهای اعلام شده در سالی که گذشت در فرودگاه‌های ایران بیش از ۴۵۵ هزار پرواز انجام شده که رشدی هشت درصدی را نسبت به سال ۱۳۹۵ نشان می‌دهد.

همچنین تعداد مسافران ایران نیز از مرز ۵۷ میلیون نفر گذشته تا در این حوزه نیز افزایشی هفت درصدی به ثبت برسد. همچنین در فرودگاه‌های ایران بیش از ۵۵۲ میلیون کیلوگرم بار جابه‌جا و ارسال شده که حاکی از افزایش ۹ درصدی است.

در شاخص عملکرد فرودگاهی، فرودگاه مهرآباد تهران با انجام بیش از ۱۴۳ هزار پرواز و جابه‌جایی بیش از ۱۷ میلیون نفر مسافر پرترافیک‌ترین فرودگاه ایران بوده و پس از آن فرودگاه مشهد با ۷۴ هزار پرواز و ۱۰ میلیون مسافر دومین فرودگاه فعال ایران لقب گرفته است.

فرودگاه امام خمینی (ره) نیز بیش از ۵۸ هزار پرواز داشته و ۹ میلیون مسافر را جابه‌جا کرده که در جایگاه سوم قرار گرفته است. همچنین این فرودگاه بیش از ۱۶۵ میلیون کالا و بار ارسال کرده که از این نظر مانند گذشته بهترین آمار را داشته است.

در کل پروازهای انجام شده بیش از ۴۴ میلیون مسافر و ۳۷۱ پرواز به پروازهای داخلی اختصاص دارد که در این شاخص فرودگاه‌های مهرآباد، مشهد و شیراز بهترین عملکرد را داشته‌اند.

در حوزه پروازهای خارجی نیز ۸۵ هزار برنامه پروازی به ثبت رسیده که در این میان فرودگاه امام خمینی (ره) بالاترین عملکرد را به خود اختصاص داده است و بیش از هشت میلیون نفر از مسافران خارجی توسط این فرودگاه جابه‌جا شده‌اند پس از آن نیز فرودگاه مشهد نیز در رتبه دوم قرار گرفته و فرودگاه اصفهان سومین فرودگاه در انجام پروازهای بین‌المللی در سال ۱۳۹۶ است.

به گزارش ایسنا، در روزهای ابتدایی سال 97 نیز بخش قابل توجهی از ظرفیت فرودگاهی کشور فعال بود تا در آمارهای پایانی سفرهای نوروزی حمل و نقل هوایی ایران سهمی جدی داشته باشد.

براین اساس میزان نشست و برخاست هواپیماها به حدود ۲۶ هزار پرواز رسیده و در طول این مدت بیش از سه میلیون و ۲۰۰ هزار نفر از این طریق جابه‌جا شدند.

همچنین فرودگاه مهرآباد به عنوان فعال‌ترین فرودگاه کشور در این حوزه از ۲۴ اسفندماه تا ۱۵ فروردین‌ماه با ثبت بیش از ۸۰۰۰ پرواز به تنهایی ۹۰۰ هزار مسافر را جابه‌جا کرد.

این مطلب در اخبار گوناگون. پست شده بود. شما میتوانید آن را به لیست علاقه مندی هایتان اضافه کنید. permalink