«برگ جان» در برلین آلمان روی پرده رفت


به گزارش کویر، فیلم سینمایی «برگ جان» Leaf of Life به کارگردانی و تهیه‌کنندگی ابراهیم مختاری فیلمساز پیشکسوت سینمای ایران؛ در ساعت ۱۶ روز شنبه ۱۲ خرداد ماه جاری (۲ جون ۲۰۱۸) در سینمای «هاکشه هوفه» Hackesche Höfe Kino در نخستین دوره جشنواره فیلم‌های ایرانی در شهر برلین در کشور آلمان روی پرده رفت.

«فردریک یگر» Frédéric Jaeger رئیس انجمن منتقدان آلمان Verbands der deutschen Filmkritik قبل از اکران فیلم سینمایی «برگ جان»، آخرین ساخته ابراهیم مختاری را به حاضران در سالن معرفی کرد.

نخستین دوره جشنواره فیلم‌های ایرانی برلین در روز‌های ۹ تا ۱۳ خرداد ماه جاری (۳۰ می‌تا ۳ جون ۲۰۱۸) در سینمای «هاکشه هوفه» در شهر برلین در کشور آلمان برگزار می‌شود.

فیلم سینمایی «برگ جان» در آخرین حضور بین‌المللی خود در بخش رقابتی «چهره‌های سینمای معاصر آسیا» در بیست و چهارمین دوره جشنواره فیلم‌های آسیایی «وزول» Vesoul در روز‌های ۱۰ و ۱۲ بهمن ماه ۹۶ (۳۰ ژانویه و ۱ فوریه ۲۰۱۸) در شهر وزول در کشور فرانسه روی پرده رفت و از طرف هیئت داوران این دوره از جشنواره، جایزه «اینالکو» INALCO؛ مؤسسه ملی زبان و تمدن شرقی را دریافت کرد.

در «برگ جان» که در ششمین دوره جشنواره بین‌المللی فیلم «سبز» غزال زرین بخش داستانی بلند را به دست آورد؛ سعید پورصمیمی، مهدی احمدی و مریم مقدم به ایفای نقش می‌پردازند.

این فیلم نخستین بار در سی و پنجمین دوره جشنواره جهانی فیلم فجر در بخش «پانورامای سینمای آسیا» و کشور‌های اسلامی به روی پرده رفته و در فهرست فیلم‌های نامزد دریافت جوایز آسیایی قرار گرفته بود.

این مطلب در اخبار فرهنگی. پست شده بود. شما میتوانید آن را به لیست علاقه مندی هایتان اضافه کنید. permalink