از مقاومت دست نخواهیم کشیدخبرگزاری ایرنا: «سیدحسن نصرالله» دبیرکل حزب الله لبنان در تجمع انتخاباتی این حزب در شهر صور در جنوب لبنان گفت: هر رای شما پیامی است به همه لبنان و همه جهان که ما مقاومت را رها نمی کنیم و از آن دست نمی کشیم.

نصرالله به صورت ویدیو کنفرانس برای هزاران شرکت کننده در این تجمع که عصر شنبه برگزار شد، سخنرانی کرد.

انتخابات پارلمانی لبنان قرار است حدود دو هفته دیگر (شانزدهم اردیبهشت) برگزار شود.

583 نامزد در قالب 77 لیست در 15 حوزه انتخاباتی برای تصاحب 128 کرسی پارلمان لبنان با هم رقابت می کنند.

حزب الله با شعار «دفاع می کنیم و می سازیم» (نحمی و نبنی)، 13 کاندیدا را معرفی کرده است که با کاندیداهای جنبش امل و احزاب و شخصیت های نزدیک به این دو حزب در قالب لیست های مشترک در حوزه های مختلف ائتلاف کرده اند.

شعار انتخاباتی حزب الله است.

*صور شهر مقاومت

سیدحسن نصرالله در ابتدای سخنرانی خود به جایگاه شهر صور در مقاومت علیه رژیم صهیونیستی اشاره کرد.
وی گفت: صور در برابر فتنه ایستاد. صور شهری بود که مردمش درهای خانه هایشان را در سال 1948 به روی آوارگان فلسطینیانی گشودند که از سرزمین شان بیرون رانده شده بودند.

دبیرکل حزب الله افزود: صور در سال 1982 در برابر اشغالگران ایستادگی کرد. در اینجا بود که نخستین عملیات استشهادی رخ داد که هیبت دشمن صهیونیستی را شکست و پایه شکست های آن را بنا نهاد.

وی با یادآوری جنگ آوریل سال 1996 که با هدف قرارگرفتن مرکز نظامی حزب الله در حومه جنوبی بیروت آغاز شد گفت: دشمن، در نتیجه عجز و ناتوانی در آن جنگ به ارتکاب چندین جنایت و کشتار علیه شهروندان و غیرنظامیان روی آورد.

وی همچنین به توافق سال 1996 که غیرنظامیان را به عنوان افراد بی طرف شمرد، دستاورد بزرگی برای مقاومت بود خواند و یادآور شد: رئیس ستاد مشترک ارتش اشغالگر در سال 1996 گفت ما توافق آوریل را به کیسه بکس تبدیل کردیم.

نصرالله یاد مرحوم «سید عبدالحسین شرف الدین» از علما و شخصیت های بارز شهر صور در سال های دور گذشته را گرامی داشت و گفت: او همواره از دولت لبنان می خواست تا به جنوب وارد شود تا این خطه را در برابر تجاوزات صهیونیست ها حفظ کند. امام موسی صدر آمد و آنچه را که سید شرف الدین آغاز کرده بود، تکمیل کرد و او نیز از دولت، ورود به جنوب را خواستار شد.

وی افزود: جنوب لبنان و اهالی آن از سال 1948 منتظر بودند تا دولت وارد شود، تا اینکه امام موسی صدر آمد و بدیلی برای آن طراحی کرد و مقاومت را بنا نهاد. جوانان در دوره سال 1975-1976 پرداخت نیمی از قیمت سلاح را به عهده می گرفت، و جنبش امل نیمه دیگر هزینه آن سلاح را تقبل می کرد.

دبیرکل حزب الله لبنان تصریح کرد: فرزندان امام موسی صدر در جنبش امل و حزب الله بودند که مفهوم مقاومت را گسترش دادند و به پیروزی رساندند.

نصرالله با انتقاد از تعلل دولت لبنان در سال های گذشته نسبت به ارسال سلاح به جنوب لبنان برای مقاومت علیه رژیم صهیونیستی گفت: در سال 2006 مقاومت به همراه ارتش به مرزها آمد اما دولت حاضر نبود که برای ارتش در مرزها سلاح بفرستد. پس از سال 2006 ورود ارتش به مرزهای جنوبی، خواسته بین المللی شد. دولت کسی بود که این پا و آن پا کرد و پشتش را به جنوب نشان داد. دولت کسی نبود که برای دفاع از خاک و ناموس و شرف سلاح تهیه کند.

دبیرکل حزب الله تصریح کرد: جرم ما این است که برای دفاع از سرزمین مان و حاکمیت مان سلاح برداشتیم. مقاومتی که آرزوی سید شرف الدین و امام موسی صدر بود، اکنون به قدرتی واقعی تبدیل شده است که دشمن هزار حساب روی آن می کند. به سید شرف الدین می گویم که از امروز به بعد روزی نخواهد آمد که سرزمین جبل عامل هدف قرار گیرد. روزی نخواهد آمد که جبل عامل تحقیر شود، چرا که تفنگ ها و دست ها همه باهم ندا بر می آورند «هیهات منا الذلة.»

نصرالله خطاب به امام موسی صدر گفت: آقای ما و امام ما، مقاومتی که بنا نهادی قدرت، توان، تکنولوژی و موشک هایی دارد که می تواند هرجایی را در رژیم دشمن مورد هدف قرار دهد.

دبیرکل حزب الله افزود: مقاومت، با بزرگترین از خودگذشتگی ها به دست آمده است و ممکن نیست که از آن کوتاه بیاییم چرا که به معنای کرامت و عزت ماست. مقاومت برای فروش نیست چرا که به معنای وجود و عزت و کرامت مان است.

نصرالله خطاب به مردم لبنان گفت: مسئولیت شما حفاظت از مقاومت است و این چیزی است که در روز 6 ماه مه انجام خواهید داد، زمانی که خانواده ما از همه روستاها و شهرها به سمت صندوق های رای می آیند و به لیست امید و وفاداری رای خواهند داد.

این مطلب در اخبار گوناگون. پست شده بود. شما میتوانید آن را به لیست علاقه مندی هایتان اضافه کنید. permalink